herbata w kapsułkach

Herbata w kapsułkach

Herbata - nie tylko herbata czarna, czyli najbardziej znany jej rodzaj - jest napojem, który nieustannie króluje na stołach całego świata. Ten aromatyczny napar dostępny jest w wielu wersjach smakowych. Wraz z postępem technologii nastąpił również rozwój w tej dziedzinie kulinariów. Coraz bardziej popularna i dostępna w wielu restauracjach staje się herbata w kapsułkach. Podobnie jak kawa jest wówczas przygotowywana w ekspresie.

Herbaty świata

Dostępne są rozmaite rodzaje herbat świata do przyrządzania w ten sposób. Wybór jest bardzo szeroki. Od klasycznego rodzaju jakim jest herbata earl grey, występująca w wersji czystej lub z dodatkami smakowymi, np. owoców cytrusowych czy kwiatowych jak jaśmin lub hibiskus. Bardzo popularna jest także herbata zielona dostępna do przygotowania w kapsułkach. W ekspresie można przygotować także inne rodzaje herbat, które są doskonałe na różne okazje.

I tak herbata rooibos, czyli jeden z najbardziej popularnych gatunków czerwonej herbaty to znakomity suplement diety. Picie 5 - 6 filiżanek dziennie doskonale wpływa na przemianę materii. Osoby na diecie zostaną także pozytywnie zaskoczone wybierając z bogatej kolekcji, jaką proponują producenci w kategorii herbaty ekologiczne. Mogą to być kapsułki z dodatkiem np. ziół lub specjalne kompozycja dla osób, które szczególnie dbają o zdrowie żywienie.

Dobra herbata

Dobra herbata z kapsułki wymaga odpowiedniego sprzętu. Jest wielu sceptyków, którzy jednak optują za tradycyjnym sposobem parzenia herbaty. Dla nich aromat i smak celebrowanego rytuału parzenia herbaty jest cenniejszy niż szybkość oczekiwania na ulubiony gatunek. Nie tylko Chińczycy, Japończycy czy też Anglicy, którzy są prekursorami i propagatorami tego napoju stoją na straży ceremoniału. Jednak herbaty świata są również smakowe w wersji z kapsułek. Jak w przypadku każdej nowości technologicznej pozostanie rozłam pomiędzy tradycjonalistami i osobami podążającymi za trendami.