herbaty świata

Pozytywnie działająca herbata

Pijemy ją zarówno na co dzień, jak i podczas specjalnych okazji. Towarzyszy nam zarówno do posiłków jak i między nimi. Okazuje się jednak, że odpowiednio dobrane najlepsze herbaty, bo o nich mowa, wpływają również na układ pokarmowy, wspomagając walkę ze zbędnymi kilogramami.

Poszczególne herbaty świata różnią się oczywiście swoim działaniem, jednak większość z nich posiada pewne uniwersalne właściwości. Zmniejszają uczucie łaknienia, pozwalają lepiej się odprężyć, ukoić nerwy, a dzięki temu zniwelować stres, ułatwiają trawienie oraz przyspieszają metabolizm. Ważnym jest, aby pamiętać, iż najbardziej korzystne działanie osiągniemy pijąc herbatę zaraz po posiłku.

Najlepsze herbaty do walki ze zbędnymi kilogramami

Z myślą o osobach stosujących specjalistyczną dietę powstały ciekawe zestawy herbat. Jeszcze lepiej dopasowują się do indywidualnych potrzeb konsumentów. Często jednak wystarczy stosowanie konkretnych rodzajów herbat. I tak do najpopularniejszych naparów osób na diecie należą zapewne herbata czerwona, zielona, biała oraz miętowa.

Pierwsza z nich, czyli herbata czerwona nazywana często "spalaczem tłuszczu", zalecana jest do picia szczególnie podczas ciężkich, obfitych posiłków. Zawarte w niej taniny hamują wchłanianie tłuszczów, zwiększając dodatkowo produkcję żółci.

Zielona i biała herbata działają podobnie. Zmniejszają one przyrost tkanki tłuszczowej, wspomagając jednocześnie trawienie tłuszczy oraz węglowodanów. Herbaty te redukują również ilość złego cholesterolu w organizmie oraz spowalniają procesy starzenia się komórek.

Wciąż rosnącą popularnością cieszą się także najlepsze herbaty ziołowe. Nie tylko świetnie pachną i smakują, ale zmniejszają także uczucie głodu, łagodzą dolegliwości żołądkowe oraz usprawniają proces trawienia.

Zimowe odchudzanie ze smakiem

Ciekawym wyborem, szczególnie w chłodniejsze dni jest tak zwana herbata zimowa. Ten rozgrzewający napój na bazie czarnej herbaty oraz przypraw stanowi o wiele zdrowszą alternatywę dla wysoko słodzonych napojów dostępnych w sklepach. Wygrywa z nimi niejednokrotnie także niepowtarzalnym, bardzo lubianym smakiem. Rezygnacja z miodu i cukru na rzecz cynamonu i imbiru również pomaga w odchudzaniu.