zimowa herbata

Gdy jest zima i wracasz zmarznięty z pracy, przypruszony śniegiem, z przemokniętymi stopami i zaparowanymi okularami. Za oknami ciemno, słyszysz zacinający o parapet deszcz ze śniegiem, co myślisz? Prawdopodobnie jesteś przygnębiony, rozżalony, pozbawiony energii i entuzjazmu.

Co mogłoby poprawić Ci nastrój? Wygodny fotel, dobra książka, film i coś do picia. Idziesz do kuchni, a tam czeka na Ciebie rozgrzewająca herbata zimowa, starannie zaparzona, podana w Twoim ulubionym wielkim kubku. Wieczór staje się piękniejszy? Oczywiście, że tak!

Nic tak ożywia i rozgrzewa jak dobra herbata. Na zimę szczególnie polecana jest herbata z imbirem, znaną ludzkości od 5000 lat, świetną przyprawą o działaniu rozgrzewającym i uodporniającym. Pomaga w walce z bólami gardła i kaszlem, które tak często dopadają nas zimą. Herbata imbirowa wspaniale smakuje sama, jak i podana z odrobiną miodu i cynamonu.

Inną zimową propozycją może być choćby herbata z cynamonem i goździkami. Cynamon, podobnie jak imbir posiada właściwości lecznicze, wspomagające nasz organizm w walce z przeziębieniami i chorobami układu oddechowego. Dla uzyskaniu unikatowego smaku, podaje się ją często z plasterkiem pomarańczy lub łyżeczką miodu.

Klasycznym przykładem typowo zimowej herbaty jest również herbata z dziką różą. Idealnie relaksuje i orzeźwia po całym dniu pracy. Najczęściej występuje jako biała lub czarna herbata z płatkami dzikiej róży. Dobrze smakuje podana z łyżeczką miodu.

Zima nie musi Ci się kojarzyć ze smutkiem i nostalgią. Usiądź wygodnie, odpręż się i sięgnij po ulubiony napar, który rozgrzeje nie tylko Twoje ciało, ale i duszę. Wymieniony wyżej propozycje, jak i wiele innych, znajdziesz w sklepach Ronnefeldt.