herbata czarna

Herbata czarna

Herbata po egipsku jak sama nazwa wskazuje wywodzi się z Egiptu. Tam też mówi się na nią shay i przygotowuje się ją na różne sposoby. W Górnym Egipcie najpopularniejsza jest herbata czarna Saidii. Jest to herbata liściasta, którą tradycyjnie przygotowuje się w metalowym czajniku. Napar z tej herbaty charakteryzuje się intensywną barwą, a co za tym idzie ma bardzo intensywny smak i powinna być pita z sporą ilością cukru. Natomiast w Dolnym Egipcie najpopularniejsza jest herbata Koshary, która jest mniej intensywna od swojej poprzedniczki.

 

Herbata po egipsku przygotowana w domu

Jeśli chcemy zasmakować herbaty po egipsku nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować ją we własnym domu. Do tego wystarczy najlepsza herbata, którą kupimy w sklepie zielarskim lub sklepie internetowym z herbatą. Po jej odpowiednim zaparzeniu z dodatkami możemy cieszyć się niepowtarzalnym smakiem herbaty, który przeniesie nas do Egiptu.

 

Herbata miętowa idealna na upalne dni

W Egipcie herbatę miętową pije się w każdym miejscu, jest ona podstawowym elementem dnia. Tym rodzajem herbaty częstowani są również goście, którzy przychodzą do domu. Jeśli natomiast gość nie zostanie poczęstowany tą herbatą oznacza to, że jest niemile w nim widziany. Sklep z herbatami online oferuje szeroki wybór gatunków z których można przygotować herbatę miętową, odnaleźć można także gotowe mieszanki tego rodzaju.

 

Złota herbata

Egipt słynie również z złotej herbaty Karkade. Jest to napój z hibiskusa. Dla Egipcjan jest to bardzo ważny napój, który gości na stołach podczas uroczystości rodzinnych. Tym rodzajem herbaty wznosi się toast. Napar ten można pić na zimno i na gorąco. Ze względu na kwaśny smak liści hibiskusa herbata pita jest z dużą ilością cukru. Co ciekawe napar na zimno powinien stać do 3 dni, aby smak był bardziej urozmaicony. Ponadto można do niego dodać świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy. Ta herbata jest również doskonałą bazą do przygotowania egipskiego koktajlu, polecanego na ciepłe dni. Po wpisaniu herbata hibiskus w wyszukiwarkę sklepu internetowego odnajdziemy odpowiedni produkt, który pozwoli we własnym domu przygotować egipski napój.