zzestaw herbat

Herbata jako wyjątkowy prezent?

Znana na całym świecie ze względu na swoje walory, herbata jest przez wielu uważana za najważniejszy napój ich codziennego życia. Różnorodność odmian charakteryzujących się odmiennymi właściwościami sprawia, że każdy smak ma odrębnych wielbicieli. Jedno jest pewne - odpowiednio przygotowana może stanowić świetny prezent, który ucieszy nie tylko jej miłośników.

Która herbata sprawdzi się jako prezent?

Na pewno warto zwrócić uwagę na nietuzinkowe propozycje, które powinien oferować dobrze zaopatrzony sklep z herbatami. Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się herbata lapacho, zwana też "herbatą inków", którzy już dawno odkryli jej prozdrowotne działanie. Traktowana jako wsparcie w leczeniu cukrzycy, bólów gardła, zapaleń stawów czy nawet choroby Parkinsona, lapacho charakteryzuje przyjemny orzechowo-ziołowy smak, pozostawiający lekko pikantny posmak w ustach.

Dla fanów lżejszych doznań smakowych, polecana jest zwłaszcza herbata jaśminowa, inaczej "cesarska perła", której spożywanie niegdyś zarezerwowane było jedynie dla chińskiej arystokracji. Kojący jaśminowy smak i aromat kryją w sobie również wiele wartości prozdrowotnych, np. wspomaganie pracy układu krwionośnego oraz działanie antyoksydacyjne.

A może zestaw?

Jeśli nie możemy zdecydować na konkretną odmianę herbaty, dobrym pomysłem może okazać się zestaw herbat w skrzynce, zawierający bogatą gamę różnych smaków.